Skip to main content

Antebellum 2020 TR 720p Web-DL x264 AC3 Türkçe Dublaj Film İndir


 


Antebellum 2020 TR 720p Web-DL x264 AC3 Türkçe Dublaj Film İndir

Kurucu
Antebellum 2020 TR 720p Web-DL x264 AC3 Türkçe Dublaj Film İndir
Bedava Red Bull
Google Drive Sınırsız Depolama Alanı Satışı

[Resim: antebellumpykfq.png]

Antebellum 2020 İndir - Antebellum 2020 Türkçe Dublaj İndir - Antebellum 2020 Türkçe Altyazılı İndir - Antebellum 2020 HD İndir
[Resim: imdb.png]

Kod:
https://www.imdb.com/title/tt10065694/
[Resim: hakkinda.png]

Genç ve güzel bir kadın olan Veronica kendini muhteşem bir gizemin içinde bulur. Veronica oldukça başarılı bir yazardır ve bir anda yazdıklarından daha da büyük bir gizemin içinde hapsolur. Veronica bir anda korkunç bir gerçekliğe hapsolmuş bir şekilde uyanır. Paralel bir dünyaya sıkışan Veronica bu dünyadan kurtulmanın yollarını arar. Durumun farkına önce varamayan sonra da başına gelen bu gizemden bir anca kurtulmak için çabalayan Veronica geçmişi, bugünü ve geleceği sorgulamaya başlar. Sıkıştığı bu paralel evrenden kurtulmak için bu büyük gizemi çözmek sorunda olan Veronica bir anda kendini büyük bir savaşın içinde bulacak. Acaba Veronica bu sınırlı zamanda kendi dünyasına dönebilecek mi?


[Resim: yorumlar84jst.png]

Biri siyahi diğeri beyaz iki yönetmenin ilk uzun metraj filmleri olan birlikte yönettikleri Antebellum’ı sevmedim. Film, kesinlikle orijinal bir hikayeye sahip değil. Siyahilerin sefalet ve acı dolu yaşamlarını, köleliklerini, ezilmişliklerini anlatan filmler yüzlerce kez yapıldı. Seyirciye anlatılan gizli bir olay örgüsüne ait hiç ipucu vermeyen, açıklamadan öteye geçemeyen bu filmdeki tek fark, hikayenin siyahi bir kadın üzerinden ilerlemesi olmuş diyeceğim ama kadının gücünü, aklını, dirayetini ön plana çıkaran senaryolar da yüzlerce kez çekildi. Lafın kısası, benim gördüğüm kadarı ile film etrafına ışık saçamıyor ve süresi de gereksiz bir şekilde uzun. Sürekli kendini tekrar eden sahneler seyircide bıkkınlık yaratıyor. Bana göre, bu gereksiz sahneler kurgu da makaslanabilseydi daha iyi bir film ortaya çıkabilirdi.

Günümüz dünyasında yaşayan oldukça başarılı yazar Veronica, kendini beklenmediği bir anda korkunç bir gerçeklik içinde hapsolmuş olarak bulur. Paralel dünya da sıkışıp kalan genç kadın geçmişini, bugünü ve geleceğini sorgulamaya başlar. Hapsolduğu bu dünyadan kaçmanın tek yolu ise, sınırlı olan zamana karşı yarışarak yaşananların ardındaki gizemi çözüp, içine düştüğü girdaptan kurtulmanın yolunu bulmaya çalışmak olacaktır.

[Resim: y1y9kt7.jpg]

Antebellum’ın konusu, anlayabileceğiniz şekilde yukarıda yazdığım gibi ama hikaye öyle başlamıyor. Film, 19. Yüzyıl Amerika’sının iç savaşının ilk yıllarında oldukça acımasız Kuzeyli askerlerin ve halkın siyahilere yaptıkları baskı, işkence, zulüm görüntüleri ile açılıyor. Filmin en iyi, en görkemli yeri de bu açılış sekansı zaten. Köle olarak çalıştırılan siyahilere, konuşmak dahil olmak üzere beyazların sahip olduğu herşeyin yasak olduğu sahneleri izliyoruz. Tarlalarında, fabrikalarında, evlerinde, her türlü pis işlerde çalıştırılan siyahilerin genç kadınları da beyaz erkeklere ikram olarak sunuluyor. Yüzbaşı da, sırtını kızgın demirle dağladığı siyahi genç kızı kendine ayırıyor. İşkence, eziyet derken hoop günümüz dünyasına giriveriyoruz. Veronika, oldukça başarılı bir yazardır. Günümüz dünyasında siyah-beyaz ayırımı yoktur ve kendine hizmet edenler beyazdır. Siyahi erkekler ve kadınlar oldukça özgür bir yaşantı sürmektedir. Ve birden halüsinasyonlar görmeye başlayan Veronica, geçmiş ve gelecek arasında gidip gelmeye başlar.

Irkçılık; her daim, her ülkede yaşanan bir durum. Geçmiş de daha şiddetli yaşanan ırkçılık günümüz dünyasında şiddetini azaltmış olsa da hala insanların yüreğinden tamamen kazanabilmiş değil ne yazık ki.. Bu filmde de, siyahilerin geçmiş ile gelecekte yaşadıkları bize gerilim yoluyla anlatılmaya çalışılmış ama hikaye, senaryo ve kurguya kurban edilmiş. Olsa olsa ”köleliğe karşı bir öfke çığlığı” olarak yapılmış diyebiliriz bu filme ama bunun için de senaryonun güçlü olması gerekiyor ve ne yazık ki kurgusu da zayıf. Filmin müziklerini beğendim. Orta düzey sinematografisi olan filmin gerilim dozu da oldukca düşük. Korku dersen ortalarda hiç yok. Bu nasıl korku-gerilim filmi anlayabilmiş değilim. Olsa olsa bu hikayenin türü ”Dram” olur, başka da birşey olmaz. Herhalde karakterlere uygulanan acımasızlık nedeniyle türü ”korku” olarak sınıflandırıldı. Olabilir.

[Resim: y2bjj7w.jpg]

[Resim: resimler.png]

[Resim: 1rcjnk.jpg]

[Resim: 2nsj0q.jpg]

[Resim: 3n2jzt.jpg]

[Resim: 4bykou.jpg]

[Resim: 5zzk1h.jpg]

Medya Bilgisi

Kod:
Format            : Matroska at 1 726 Kbps
Length            : 1.28 GiB for 1s 46dk 0s 433ms

Video #0          : AVC at 1 500 Kbps
Aspect            : 1280 x 536 (2.388)

Audio #0          : AC-3 at 224 Kbps
Infos             : 2 kanal, 44.1 KHz
Language          : tr
[Resim: fragman.png]
Linkler

TURBOBİT

Hide Post[Resim: asagiok.gif][Resim: h1.png][Resim: asagiok.gif]

Hide Post

İşimiz Gücümüz Film!
█║▌│ █║▌ ║││█║█║
VİPHANE.COM
Son Düzenleme: 05-02-2021,12:58, Düzenleyen: RACON.

 
Site ile ilgili her türlü sorunlarınız için info@viphane.com adresine e-mail gönderiniz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Film indir | HD 1080p ve 720p Türkçe Dublaj Filmler İndir sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.