You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

deneme1e308a3e089a7e48.png

Atiye - The Gift (2019-)

 • Atiye - The Gift (2019-)

  Kurucu
  Atiye - The Gift (2019-)  Bu konuyu açmakta biraz geç kalındığının farkındayım fakat Atiye dizisiyle ilgili detaylı bir konu açmadığımızı farkettim. Atiye konusuna, bilinmeyenlerine biraz değinelim.

  Atiye dizisi Netflix’in Hakan Muhafız’dan sonraki ikinci Türk yapımı dizisi. Dizinin başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür oynamakta. Dizinin konusu ise çocukluğundan beri belli bir sembolü çizen ressam Atiye’nin çizdiği sembolün Göbeklitepe arkeolojik kazılarında bulunması ve bu sembolü canlı olarak görmek isteyen Atiye Şanlıurfa’ya giderek varoluş yolculuğuna başlaması. Bunları zaten bir fragmanla bize verdi.

  [Resim: 1_01_05_20_10_38_45.jpeg]

  Ben dizin gidişatından çok diğer boyutlarını ele almak istiyorum. Bahsetmek istediğim ilk konu “reklam”. Bence Atiye dizisi Türkiye için çok güzel bir reklam oldu Türkiye’nin tarihi güzellikleri dizide çok etkileyici bir biçimde işlenmiş açıkçası bu yönüyle Atiye dizisi bunca zamandır Türk medyasının yapmadığı, yapmayı tercih etmediği bir konuyu ele alarak değerini bilinmeyen Anadolu’yu baş tacı emiş. Bu açıdan eşi bezeri olmayan birçok güzelliğimizi dünya çapında gözler önüne sererek müthiş bir reklam yaptı dizi diyebiliriz.

  [Resim: 1_01_05_20_10_40_12.jpeg]

  İkinci bir ele almak istediğim konuysa çağrışımlar yoluyla tarihimizden hikâyeler anlatılması ve aslında bir felsefe yapıyor olması, bu açıdan dizide resmen bir puzzle'ın yapılışını izliyoruz hiçbir şey söylenmiyor fakat tüm hikâye görüntüler ile anlatıyor.

  Özellikle Nemrut Dağı’nda olan her şey bir alt metin üzerine oturtulmuş ve bize Şahmeran hikâyesine kadar birçok şey anlatılmış.
  Bir diğer konuysa oyunculuklar, özellikle Beren Saat gerçekten dizide kendini aşmış bu dizide. Replikler demiyorum sadece oyunculuk [Resim: blush.png]

  Diziyle ilgili zaten o kadar fazla eleştiri yapıldı ki okurken sıkıldım ve bundan dolayı olumsuz yanlarına hiç değinmeyeceğim. Türk medyasında alışık olmadığımız şekilde evrensel kriterlere ulaşmayı başaran bu diziyi sizlere mutlaka tavsiye ediyorum. Türkiye'de bilim kurgu ve fantastik dizilerin artması için bu diziyi izleyerek destek verebilirsiniz.  İşimiz Gücümüz Film!
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║
  VİPHANE.COM

  Site ile ilgili her türlü sorunlarınız için info@viphane.com adresine e-mail gönderiniz.

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Film indir | HD 1080p ve 720p Türkçe Dublaj Filmler İndir sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

  evlilik sitesi>