You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Disney şirketi, tarihe bir yıldaki rekor kazancıyla kazındı.

 • Disney şirketi, tarihe bir yıldaki rekor kazancıyla kazındı.

  Kurucu
  Disney şirketi, tarihe bir yıldaki rekor kazancıyla kazındı.

  [Resim: 1f2j6l.jpg]

  Disney, Marvel ve Fox ile yaptığı işbirliğiyle birlikte 2019 yılı boyunca kazancını katlamış gibi görünüyor. Böylelikle Disney, şirketler arasında tarih boyunca gelmiş geçmiş en yüksek hasılatı bu yıl elde etmiş oldu. Yılın en çok gişe hasılatı yapan filmlerinden Avengers: Endgame, Frozen II ve Aladdin'in Disney'in bünyesinde yer almasının bu konuda büyük bir etkisinin olduğu açıkça görülüyor. Ayrıca Star Wars: The Rise of Skywalker için de şirketin büyük bir beklentisinin olduğu biliniyor.

  Disney, resmi olarak tarih boyunca en yüksek kazancı sağladığı yıla imza atmış bulunuyor. Toplamda 11.9 milyar dolarlık kazanç elde eden şirket, çizgi film uyarlamaları arasında ne çok Aladdin ve The Lion King sayesinde bu başarıyı elde etti. Aladdin 1.5 milyar dolar elde ederken, The Lion King 1.65 milyar dolarlık gişe hasılatına imza attı. Ayrıca Disney, Brie Larson'ı başrolüne alan, Marvel için kadın kahramanlar konusunda bir ilke imza atan Captain Marvel, Marvel Sinematik Evreni'nin dördüncü evresine geçiş yaptıran Avengers: Endgame ve yediden yetmişe herkesi hüzne boğan Oyuncak Hikayesi serisinin yeni filmi Toy Story 4 ile büyük hasılatlara ulaştı. Disney, yalnızca kendi bünyesindeki filmlerden bile 9.997 milyar dolar kazanırken, bir de işin içine 20th Century Fox'tan sağladığı kazanç girdi.

  Disney'in amacı, Fox'u Dark Phoenix gibi zarara neden olan filmlerin yol açtığı durumlardan kurtarmaktı. Şirket, bununla kalmayıp Fox'u ve kendini bir miktar kâra geçirdi. Böylece toplam kazancı 11.9 milyar dolar oldu.Tüm bunların yanı sıra 2019 yılı bitmeden yeni nesil Star Wars üçlemesinin son halkası Star Wars: The Rise of Skywalker vizyona girecek. Disney'in beklentilerine göre film, şirkete 1 milyar daha kazandırabilir.

  İşimiz Gücümüz Film!
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║
  VİPHANE.COM

  Site ile ilgili her türlü sorunlarınız için info@viphane.com adresine e-mail gönderiniz.

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Film indir | HD 1080p ve 720p Türkçe Dublaj Filmler İndir sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

  evlilik sitesi>