You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ip Man Efsanesi Wilson Yip Kimdir?

 • Ip Man Efsanesi Wilson Yip Kimdir?

  Seviye 1
  Ip Man Efsanesi Wilson Yip Kimdir?

  [Resim: wilson-yip.jpg]


  23 Ekim 1963 Hong Kong doğumlu yönetmen ve oyuncu Wilson Yip, çok küçük yaşlardan itibaren gitmiş olduğu filmlerden oldukça etkilendi ve bunun sonrasında da bu sektör içerisinde yer almaya karar verdi. 01:00 A.M. ve Daze Rapper isimli 1995 yapımı filmleri çekerek yönetmen koltuğunda yer aldı. Mongkok Story ve Teaching Sucks isimli filmler ile de kendine has bir kitle edinmeyi başardı.
  2000 yılında çekmiş olduğu Juliet in Love ile Hong Kong Film Ödülleri’nde En İyi Yönetmen ödülünü almayı başardı. Sonrasında ise Dry Wood, The Mummy, Aged 19, Dragon, Tiger Gate sonrasında Ip Man adlı dünyaca ünlü filmin çekimlerini yaptı. Sonrasında ise Ip Man 2, 3 ve 4'ün de yönetmeni olarak kamera arkasına geçti.


  Site ile ilgili her türlü sorunlarınız için info@viphane.com adresine e-mail gönderiniz.

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Film indir | HD 1080p ve 720p Türkçe Dublaj Filmler İndir sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

  evlilik sitesi>