Skip to main content

Kader (2009) 1080p DVD Upscale AC3 5.1 Yerli Film İndir


 


Kader (2009) 1080p DVD Upscale AC3 5.1 Yerli Film İndir

Kurucu
Kader (2009) 1080p DVD Upscale AC3 5.1 Yerli Film İndir
Bedava Red Bull
Google Drive Sınırsız Depolama Alanı Satışı

[Resim: kader6akp4.jpg]

Kader İndir - Kader Türkçe Dublaj İndir - Kader Türkçe Altyazılı İndir - Kader HD İndir
[Resim: imdb.png]

Kod:
https://www.imdb.com/title/tt0875595/
[Resim: hakkinda.png]

Bekir Uğura aşıktır. Uğur Zagoru sevmektedir,Zagor ise suç işlemeyi. Zagor hapisten çıkar. Boğucu bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince mahallede cinayet işlenir. Aynı gece Uğur da kaybolur. Bu cinayet, o güne kadar genç ve zengin Cevatın koruması altında yaşayan Uğurun genç ve güzel annesi, felçli babası ve küçük erkek kardeşi için zor ve karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğura delicesine aşık olan Bekirin kurtuluş umudu olur. Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar. Ama aylar sonra, Zagorun İzmir'de iki polisi öldürüp yakalanması ve Uğurun İstanbul'a dönmesiyle yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Bekir, taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğurun izini sürer.

[Resim: yorumlar84jst.png]

Demirkubuz, 'Masumiyet'in ihtişamıyla eşleşmekte hep zorlanacaktı. 'Kader' iyi bir iş olsa da, yardım edemezsiniz ama burada 'Masumiyet' büyüsünü yeniden yaratmak için çok uğraştığını hissedersiniz.

Filmde yaşadığım en büyük sorun, karakterlerin kaderleri çözümsüz bırakılarak yol boyunca bir yerlerde sıcak patates gibi inşa edilip düştükleriydi. Konuşma konusu olan mesele. Filmin ilk yarısının önemli bir kısmı Uğur'un işlevsiz ailesini, babasının hastalık durumunu, annesinin çaresizliğini, kardeşinin özgüven sorunlarını vb. Konu alıyor. Ancak yarı yolda bu karakterler basitçe gözden kayboluyor ve film devam ediyor. ilk etapta hiç var olmadılar.

Senaryo ve hız sorunları bir yana, buradaki diğer temel zayıflık, çok ahşap olduğunu düşündüğüm başrol oyuncusu Bayraktar. Gerçekten karaktere girmeden senaryodaki satırları okuyor gibiydi. Kara kara düşünmeyi bırakıp duygu sergilemeye çalıştığında, bu yapay ve zorlama olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncunun geri kalanı hakkında. Başrol oyuncusu Vildan Atasever, 'Uğur'u çok iyi oynuyor ama senaryoda onun karakterinin altını çizdiğini hissettim. Bu filmde bana Itir Esen'i hatırlattığını söylemeliyim - benzerlik esrarengiz. Bekir'in (eski?) Karısını oynayan oyuncuya özel bir söz verilmelidir. Karakterine gerçek bir duygusal derinlik ve karmaşıklık kattığını düşündüm. Daha fazlası filmi gerçekten olumlu yönde etkilerdi.

Filmdeki bol miktarda küfür yüzünden pek çok insan endişelendi ama ben bunu bir sorun olarak görmedim. 'Masumiyet'ten gelen koyu tonu takdir ettim. Kamera açıları genellikle statiktir ve Demirkubuz sahneleri uzatarak ona cilasız bir doğallık hissi verir.

'Kader' oldukça iyi yapılmış, ancak 'Masumiyet'in sahip olduğu ekstra duygusal oomph'un eksik olduğunu söyleyerek bitireyim.

Başınızı vurduğunuz kaldırımın sertliğini bir kez daha hissettiren bir film hayal edin. Bir film hayal edin, sinemadan çıktıktan sonra yapabileceğiniz tek şey ağzınızı kapatmaktır. Sizi eve veya işe götüren taksi şoförünün iç dünyasını anlatan bir film hayal edin.

Bu, Masumiyet'in tematik devamıdır, ancak flashback modunda daha fazla ve Masumiyet'ten çok daha güçlü vurur, ancak daha az deneyimli bir oyuncu kadrosu ile. Hikaye, Bekir ve Uğur'un (Masumiyet'te devam eden karakterler) aşkının nasıl başladığını ve onların gençlik yıllarında çevresini anlatıyor. Fakat ! bu, o filmin görünen, kolayca görülebilen kısmı! Daha önemli olan tematik cevheri, Türkiye'nin büyük şehirlerinin büyük nüfuslu banliyölerinin yaşama-kültürel-sosyal koşullarına uygun şekilde uyan bu iki karakterin çevreleridir. Bu bir belgesel değil, en basit anlamıyla bir aşk hikayesi ve gerçekçilik değil; gerçekliğin kendisidir. Burjuva ya da dini jargonla ifade edildiği şekliyle, sizi 'lanetlenmişlerin' yaşamına çeken kemik sertliği. Oyunculuk, Vildan Atasever çok olumsuz eleştiriler alsa da (bence o başrol, çok yetenekli bir sanatçı) muhteşem. Ayrıca, çok küçük yerlerde bulunan bazı kamera meleklerinin ustaca kullanıldığını da unutmayın. Hikaye: görünen aşk hikayesine bakmayın! Bu koşulları ve o insanları anlamaya çalışın. İnsanlar doğdukları koşullarda yaşarlar. Türkiye'de bazı insanların bir başkasını herhangi bir sebep olmaksızın öldürmesi “batı akılcılığının” sınırlarına sokulamayacak kadar günlük bir haber. Bu filmi en iyi açıklayan kelime Almanca bir kelime: Knallhart! (herhangi bir şekilde knallhart-2006 filmini ima etmiyor) yeterince sert olarak tercüme edildi, ancak bu daha dramatik bir durumu açıklıyor. Bu film sadece Türk film yapımı adına değil, son birkaç yılın gerçek bir Knallhart'ı. Bu hayatları Barselona, Roma, Berlin ve belki de tüm Latin Amerika'da gözlemleyebilirsiniz. Bu filmi dublajlı veya altyazılı çeviri ile izleyenler için diyalogların çoğu sanırım daha yumuşak bir şekilde telaffuz edilecek. Dilbilim, bir kültürün kalbidir. Ve Demirkubuz, başyapıtını kabuğunun sokaklarının kalbini çıkarıp sinema dünyasına getirerek yaptı. Siz uyurken çok basit kuralları olan bir dünya var.

ve son olarak biraz önemsiz: Demirkubuz'un 2001 yapımı Yazgı filmi aynı zamanda kader ya da kader anlamına da geliyor.

[Resim: resimler.png]

[Resim: 1slko5.jpg]

[Resim: 296jdy.jpg]

[Resim: 3qkjqk.jpg]

[Resim: 5lhka9.jpg]

[Resim: 6uqj8r.jpg]

[Resim: 7dkkgr.jpg]

Medya Bilgisi

Kod:
Format            : Matroska at 2 795 kb/s
Length            : 1.99 GiB for 1 s 42 dk 8 s 160 ms

Video #0          : AVC at 2 291 kb/s
Aspect            : 1920 x 1080 (1.778) at 25.000 fps

Audio #0          : AC-3 at 448 kb/s
Infos             : 6 kanal, 48.0 kHz
[Resim: fragman.png]


Linkler

TURBOBİT

Hide Post[Resim: asagiok.gif][Resim: h1.png][Resim: asagiok.gif]

Hide Post

İşimiz Gücümüz Film!
█║▌│ █║▌ ║││█║█║
VİPHANE.COM
Son Düzenleme: 14-02-2021,05:44, Düzenleyen: RACON.

 
Site ile ilgili her türlü sorunlarınız için info@viphane.com adresine e-mail gönderiniz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Film indir | HD 1080p ve 720p Türkçe Dublaj Filmler İndir sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.