You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kızgın ve Sakin- Buck And The Preacher (1972) 1080i HDTV AAC Türkçe Dublaj Film İndir


 


Kızgın ve Sakin- Buck And The Preacher (1972) 1080i HDTV AAC Türkçe Dublaj Film İndir

Kurucu
Kızgın ve Sakin- Buck And The Preacher (1972) 1080i HDTV AAC Türkçe Dublaj Film İndir
Bedava Red Bull
Google Drive Sınırsız Depolama Alanı Satışı

[Resim: kzgnvesakinh1jwa.jpg]

Kızgın ve Sakin İndir - Kızgın ve Sakin Türkçe Dublaj İndir - Kızgın ve Sakin Türkçe Altyazılı İndir - Kızgın ve Sakin HD İndir
[Resim: imdb.png]

Kod:
https://www.imdb.com/title/tt0068323/
[Resim: hakkinda.png]

Bir vagon ustası ve bir dolandırıcı vaiz, Batı'da ucuz işçi ajanları tarafından izlenen kölelere yardım eder.
Yönetmenler: Sidney Poitier , Joseph Sargent (Oyuncu)
Yazarlar: Ernest Kinoy (senaryo), Ernest Kinoy (hikaye) | 1 kredi daha »
Yıldızlar: Sidney Poitier , Harry Belafonte , Ruby Dee |

[Resim: yorumlar84jst.png]

Buck and the Preacher, iç savaştan sonra batıya göçlerine odaklanan siyah deneyimiyle ilgili gördüğüm ilk filmdi. Bu filmi ilk gösterildiğinden beri üç kez izledim ve her seferinde çok keyif aldım. Sidney Poitier'in oynadığı saçma sapan bir Vagon Ustası Buck sorumluluklarını çok ciddiye alıyor. Naif eski köleler, kölelikten sonra Amerikan Rüyasını bulma girişimlerinde hayatlarını ve servetlerini onun ellerine bırakıyor. Pek çok siyah olmayanın siyahların birbirleriyle olan ilişkisini anlamadıkları bir şey, kültür içinde meydana gelen ve bugün hala devam eden tarihsel güvensizlik ve entrikalardır. Harry Belafonte Jr.'ın canlandırdığı Buck'ın Vaiz ile buluşmasını bu kadar dokunaklı yapan da budur. Kültürel güven ölçeğinin zıt uçlarındalar,

Filmdeki tek klişe karakter olan Vaiz, siyahlar tarafından çok iyi biliniyor ve siyahlar için bazen siyah olmayanların düşündüğü kadar komik değil.

Buck and the Preacher, siyahlarla ilgili karakterlere derinlik kazandıran ve ayrıca normalde siyah deneyimiyle ilişkilendirilmeyen karakterleri ve konuları sunan ilk modern filmlerden biriydi. Hem eğlenceli hem de bilgilendirici buldum. Genellikle göz ardı edilen bir konu hakkında iyi yapılmış bir hareket.

Poitier, vagon ustası olmaya hak kazanan birkaç siyahtan biri olan Buck'ı canlandırıyor. İç Savaş'tan sonra ve eski kölelerin batıya kadar eşlik etmesine yardım ediyor. Bu kolay bir iş değil. Doğa, ödül avcıları, ırkçı yerleşimciler, soyguncular ve Kızılderililerle karşı karşıyalar. Film, bu cesur erkek ve kadınların karşılaştıkları nefrete acımasızca dürüst ama filmin güçlü bir umut duygusu var. Vazgeçmezler, yol boyunca ortakçılar için para işçileri yetiştirirler. Harry Belafonte, The Preacher rolünde en renkli role sahip - güvenecek başka kimseye verilmediğinde Buck ile arkadaşlık kuran, yenilenmiş bir hırsız. Film kasvetli, ancak umutlu, iyi oynanmış ve heyecan verici. O dönemin en iyi westernleriyle anılmayı hak ediyor. Selefi Butch Cassidy ve Sundance Kid'den çok daha fazla tarihsel önemi var. mutluluk ve yakışıklı çocuk harikalar. Ve Poitier her gün yönetmen olarak George Roy Hill'e rakip olur. Harika bir caz müziği. Kovboylarıyla yeni ve tarihi bir bakış açısına sahip olan herkese tavsiye edilir.

Sidney Poitier ilk yönetmenlik denemesini Eski Batı'da azat edilmiş köleleri yöneten bir vagon ustasını canlandırdığı "Buck and the Preacher" ile yaptı. Her zaman, onları Louisiana'da köleliğe geri döndürmeye çalışan gece binicileriyle savaşmak zorunda kalıyorlar. Ama sonra Poitier, İncil'i Eski Batı'ya yayan reformlu bir hırsız olan Harry Belafonte'ye katılır ve serbest bırakılan köleleri korumanın bir yolunu bulurlar.

Muhtemelen bu filmin en önemli yanı, Hollywood'un Afrikalı-Amerikalıları altın kalpli tekme-kıçlı kardeşler olarak tasvir eden pek çok blaxploitation filmleri yayınladığı bir dönemde ortaya çıkmasıydı. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki siyah tarihinin bir bölümüne ciddi bir şekilde odaklandı ve bunda çok iyi bir iş çıkardı. Bu filmi kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca Ruby Dee ve Denny Miller'ın da rol aldığı ("Gilligan's Island" da iki kez görünen bir karakter oyuncusu).

[Resim: resimler.png]

[Resim: 20rkbd.jpg]

Medya Bilgisi

Kod:
Format : Matroska at 7 396 kb/s
Length : 5.04 GiB for 1 s 37dk 32s 755 ms

Video #0 : AVC
Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 25.000 fps

Audio #0 : AAC
Infos : 2 kanal, 48.0 kHz

Audio #1 : AAC
Infos : 2 kanal, 48.0 kHz
[Resim: fragman.png]


Linkler

TURBOBİT

Hide Post[Resim: asagiok.gif][Resim: h1.png][Resim: asagiok.gif]

Hide Post

İşimiz Gücümüz Film!
█║▌│ █║▌ ║││█║█║
VİPHANE.COM

 
Site ile ilgili her türlü sorunlarınız için info@viphane.com adresine e-mail gönderiniz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Film indir | HD 1080p ve 720p Türkçe Dublaj Filmler İndir sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.